Deski warstwowe

Deski warstwowe jak wskazuje sama nazwa, mają warstwową strukturę. Dzięki temu, że materiał składa się z kilku warstw (zazwyczaj dwóch lub trzech) nie musimy martwić się o brak stabilności lub odkształcanie się drewna. Pierwsza warstwa to zawsze drewno właściwe czyli dąb, jesion o grubości obłogu od 3mm do 6mm, co stanowi trwałą i odporną powierzchnię drewnianą podłogi. Deski warstwowe występują w wysokościach od 11mm do 15mm .Szerokość desek jest od 70mm do 3000mm .Ten rodzaj deski idealnie nadaje się na ogrzewania podłogowego, ale również jest stosowany w pomieszczeniach bez ogrzewania podłogowego . Deski warstwowe występują fazowane jak i cięte na ostro. Deska warstwowa jest wykończona olejem lub lakierem. Mogą być szczotkowane jak i postarzane, wszystko zależy od indywidualnej koncepcji inwestora.

Informacje dodatkowe

Rodzaj deski warstwowej należy dobrać zgodnie z jej przeznaczeniem. Inną deskę zaproponujemy Państwu do sypialni, inną do przedpokoju czy do łazienki. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, z jakiego gatunku drewna wykonana jest warstwa wierzchnia. Jeśli pokój jest bardzo nasłoneczniony, niektóre deski mogą ulec odbarwieniu albo zmienić kolor. Z kolei przy wyborze podłogi do łazienki należy wybrać materiał, którego wszystkie warstwy wykonane są z odpornych na wilgoć gatunków drewna . Oczywiście na miejscu pomożemy dopasować odpowiednie rozwiązanie, tak aby podłoga mogła cieszyć nienagannym wyglądem przez długie lata.

Zaletami desek warstwowych są:

• Odporność na zmiany warunków w otoczeniu – dzięki swojej warstwowej budowie, podłoga z desek warstwowych drewnianych jest odporna na wahania temperatury, wilgoć. Dokładne parametry zależą od rodzaju drewna, dlatego chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego rodzaju na miejscu, po zapoznaniu się z oczekiwaniami.
• Całości desek wykonana jest z naturalnego drewna – a to z kolei zapewnia trwałość oraz piękny wygląd podłogi. Wykorzystywanie prawdziwego drewna do wykończenia wnętrz, nigdy nie wyjdzie z mody. Do najczęściej wykorzystywanych materiałów należy dąb czy jesion, ale możliwości jest naprawdę wiele.